JanoNR
11.02.25 10:32
J
65.00
Ak sa vám stane nehoda, jedna z druhých vecí ktorú by ste mali urobiť je všetko nafotiť, alebo natočiť. Postavenie vozidiel, škodu, aj polohu 'mŕtvol' ak sú... To sú rady súdneho znalca.
http://marceljanco.sk/ako-postupovat-pri-dopravnej-nehode/
citujem: 'odporúča sa dopravnú nehodu nafotiť (ak je to stav zdravia a okolností dovoľujú). To znamená, nafotiť polohu vozidiel (zranených osôb, iných poškodení majetku), rozsah poškodení vozidiel (iného majetku), okolie nehody, vyplnené a podpísané tlačivá o nehode a podobne. Môže sa totiž stať, že pôvodná dohoda účastníkov nemusí zrazu platiť a následné vyšetrovanie bez dôkazov môže byť veľmi obtiažne. Taktiež nemusíte súhlasiť so závermi vyšetrenia polície resp. nimi prizvaného súdneho znalca, pričom pri kontrolnom posudku sa môže vaša fotodokumentácia zrovna hodiť.'
Prvá vec po nehode je samozrejme vlastná bezpečnosť a pomoc druhým.
Zverejňovať videjká chybnej jazdy 'tých druhých' je beztrestné. Robí to x šoférov, neviem o tom, že by na nich dopadla ruka zákona. Anonymizovanie patrí k základnej slušnosti, ale to často nerobia ani profesionálne média viz Nový Čas, alebo policajný fejsbúk atď. Nejaké GDPR je na švandu. Videjká dopravných nehôd zmenili ich vyšetrovanie. Kedysi policajti prácu zľahčovali, nabúral zo zadu- automaticky vinný. Dnes to neplatí. Mať kameru v aute, najlepšie dve, vpredu a vzadu je dobrá vec. Zároveň treba pamätať, že ak jazdíte ako debil, práve záznam vašej kamery vás môže usvedčiť. Neviem o tom, že by bol niekto potrestaný za zverejnenie videa búračky, alebo videa zlej jazdy tých druhých. Ale je množstvo videí (zo zahraničia), kde polícia záznam z kontrolovaného auta použila (a zverejnila) proti šoférovi ktorý ho natočil.
Jazdím na: elektromobil 12 volt, elektromobil 24 volt
Odpovedať