Hustý systém kontrol so 114 kamerami síce hriešnikov rýchlo a efektívne zaznamená, no zatiaľ nie je nastavený spôsob, ako pokuty udeľovať a vyberať. Oficiálna verzia znie, že úrady sa na tom, kto má vodičov pokutovať, nedohodli. Realita však môže byť aj taká, že napriek viac než ročnému odkladu a niekoľkoročným prípravám na jednu zo základných vecí - pokutovanie za chýbajúce diaľničné známky - zodpovední jednoducho zabudli!

Február 2016 sa nesie na diaľniciach v znamení tisícok čiernych jázd - žiadne pokuty. 100% kontrola, ale bez dôsledkov. To je súčasná realita systému elektronických diaľničných známok.

Skrátka chaos

Národná diaľničná spoločnosť každý deň odhalí tisíce nepoctivých vodičov. Tých však, zatiaľ, nemá kto potrestať. Pokuty majú mať na starosti okresné úrady, no k tým zatiaľ žiadne údaje o vodičoch jazdiacich bez diaľničných známok nedorazili.
 

„Doposiaľ nám žiadne pokuty neprišli a neboli sme informovaní prečo. Národná diaľničná spoločnosť s nami na túto tému nekomunikuje,“ povedal vedúci odboru cestnej dopravy a pozemných komunikácií v Žiline Marián Vranka. Štátne orgány si pritom problém prehadzujú ako horúci zemiak.
 

Diaľničná spoločnosť sa bráni tým, že pokuty nemá na starosti, odkázala hovorkyňa Eva Žgravčáková. A ministerstvo dopravy zas tvrdí, že k systému pokút sa nemôže vyjadriť, pretože tie majú medzi sebou riešiť okresné úrady a diaľničná spoločnosť. Na konci spletitého kolotoča sú tak zase úrady, ktoré márne čakajú na akékoľvek informácie.
 

zdroj: HNonline.sk a pluska.sk

DOSTALI STE UŽ, ALEBO VIETE O NIEKOM, KTO TENTO ROK DOSTAL POKUTU ZA JAZDU BEZ DIAĽNIČNEJ ZNÁMKY?
  • Áno, ja som bol pokutovaný ( 10% )

     

  • Áno, môj známy bol pokutovaný ( 2% )

     

  • Nie, o nikom neviem ( 87% )

     

Odpovedalo 205 ľudí