Keď sa nad tým zamyslíme, nie je sa čomu čudovať. Vodná para vzniká zlučovaním kyslíka a vodíka v útrobách automobilu. Preto by na nej nemalo byť nič zdraviu škodlivé. Okrem toho v automobile neprichádza do kontaktu so žiadnymi ďalšími chemikáliami. Kvalitu vody ovplyvňuje najmä nasávaný vzduch. Takže pokiaľ budete jazdiť Toyotou Mirai v Tatrách, teoreticky môžete piť priamo z výfuku. Ale pokiaľ jazdíte v Bratislave, asi by som to neskúšal :-).

Voda z Toyoty Mirai obsahuje menej organických nečistôt ako bežné kravské mlieko.

Toyota neodporúča pitie vody z výfuku, nech už jazdíte kdekoľvek. Proces ju totiž nesterilizuje a ani inak neupravuje. „Na niektorých miestach na svete môžu byť vo vzduchu prítomné mikroorganizmy napr. E.cola, ktoré sú zdraviu nebezpečné. Nikdy si nemôžete byť istí, aká je kvalita nasávaného vzduchu.“ Dodáva Mizuno.  

Kvalitu vody ovplyvňuje najmä nasávaný vzduch. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Ale ako táto voda chutí? Aj keď testy prebehli v čistom prostredí laboratória, v Toyote túto vodu nikto neochutnával. Chemickým rozborom prišli na to, že voda je mierne kyslá a pH sa pohybuje na hodnotách 5 až 6. Aby ste si to vedeli predstaviť, také pivo je ešte kyslejšie a jeho pH má hodnoty 4,2-4,6.

Zdroj: autonews.com, autoforum.cz